پی اچ دی پروپوزال
اپلای دکتری

فصل چهارم پایان نامه ارشد

فصل چهارم پایان نامه ارشد

فصل چهارم پایان نامه کارشناسی ارشد

با نگارش فصل سوم پایان نامه که مقدمه ای بر روش تحقیق محسوب میشود، از روش تحقیق وارد فاز تجزیه و تحلیل آماری میشویم. تجزیه و تحلیل فصل ۴ پایان نامه معمولا با یک نرم افزار تجزیه و تحلیل آماری انجام میشود. بعضی از معروف ترین و پرکاربردترین نرم افزارهای تحلیل آماری عبارتند از SPSS – LISREL – MATLAB – MINITAB – LINGO – PLS – AMOS – EXPERT CHOICE – EVIEWS و مانند آن که گاهی این نرم افزارها با تکنیک هایی نیز آمیخته هستند که بصورت ترکیبی تحلیل آماری را اجرایی میکنند. برخی از این تکنیک ها که در تحلیل ها بکار میرود تکنیک تحلیل آماری TOPSIS هست که به رتبه بندی داده ها و عوامل و شاخص های پایان نامه می پردازد. مثلا در پایان نامه ای که موضوع آن قیمت و قیمت گذاری خدمات تامین کنندگان است، محقق بیشتر با رتبه بندی کار دارد.

نحوه نگارش فصل چهارم پایان نامه

برای نگارش فصل چهارم پایان نامه اولا اگر یک نمونه فصل چهارم پایان نامه کامل و آماده در دست داشته باشیم با خیال راحت میتوانیم الگو بگیریم و فصل ۴ خودمان را بنویسیم. اما اگر نمونه فصل ۴ هم در دسترس نبود میتوانیم با مطالعه کتاب های روش تحقیق مانند کتاب روش تحقیق دکتر علی دلاور و یا دکتر خویی نژاد سر فصل های نگارش فصل ۴ را مطالعه و درک کنیم.

قدم اول در نوشتن و نگارش فصل ۴ پایان نامه نوشتن یک مقدمه خوب است. مقدمه میتواند به بیان اهداف ما از نگارش فصل چهارم، داده های آماری و فرضیه های تحقیق مرتبط باشد و به نحوی موضوع پایان نامه را هم دخیل کند. مثلا اگر مشغول نوشتن فصل چهارم پایان نامه روانشناسی هستیم، میتوانیم از مباحث روانشناسی که بخصوص در محتوای فصل دوم پایان نامه توضیح داده ایم اقتباس کنیم و خلاصه ای در حد ۲ سطر را در متن مقدمه فصل چهار جای دهیم. که البته حفظ انسجام و یکپارچگی نقش مهمی در این میان داراست. یا اگر موضوع پایان نامه ما مدیریت است، میتوانیم مباحث مدیریتی لازم را از محتوای دیگر فصل های پایان نامه مانند فصل دوم انتخاب و استفاده کنیم.

فصل چهارم پایان نامه با جمع آوری داده های تحقیق شروع میشود. داده ها را از طرق مختلفی که در فصل سوم اشاره میشود گردآوری میکنند. در گردآوری داده ها به منظور تجزیه و تحلیل آماری معمولا از ابزاری مانند مصاحبه، پرسشنامه، گزارش های سالانه سازمانی و مانند آن بهره گرفته میشود. همچنین خود این ابزار هم از شیوه های متفاوتی حاصل میشود. مثلا پرسشنامه را میتوان به شیوه محقق ساخته Made questionnaire یا استاندارد طراحی و تهیه نمود. همچنین مصاحبه را قبل از تجزیه و تحلیل باید کدگذاری نمود. معمولا در روش های تحقیقی مانند گراندد تئوری یا نظریه داده بنیاد از روش مصاحبه برای گردآوری داده ها استفاده میشود.

لینک دانلود نمونه رساله دکتری با تحلیل روش گراندد تئوری

پس از نوشتن مقدمه فصل ۴، نوبت به نوشتن خلاصه ای برای فصل چهارم میرسد، خلاصه تحقیق را میتوان از فصل اول، دوم و سوم اقتباس کرد، منبع دهی ها باید دقیق باشد. همچنین از منابع دیگر یا حتی نمونه فصل های پایان نامه های دیگر نیز میتوان با ذکر منبع استفاده کرد. اما بدانیم که باید خلاصه ای از آنچه که انجام داده ایم را در خلاصه فصل ۴ درج کنیم.

پس از خلاصه تحقیق باید اطلاعات جمعیت شناختی را بصورت نمودار یا جدول درج کنیم. که با این بخش جمعیت شناسی تحقیق در فصل چهارم میگویند. پس از این بخش از فصل، به سراغ آزمون ها و تحلیل های سوالات و فرضیات تحقیق میرویم.

در مقالات و نوشته های بعدی سایت پی اچ دی پروپوزال با توضیحات بیشتری بر فصل چهارم پایان نامه همراه باشید. در صورتی که نیاز به یک نمونه فصل چهارم پایان نامه دارید، میتوانید از طریق تکمیل کردن فرم زیر درخواست خود را مطرح و نمونه تکمیل شده را در ایمیل خود دریافت و دانلود کنید. سعی میشود با زمینه موضوعی شما که در کادر زیر وارد میکنید یک نمونه فصل ۴ تکمیل شده ارائه شود. به همراه نمونه آماده فصل ۴ پایان نامه کارشناسی ارشد، دو پرسشنامه مرتبط هم رایگان دریافت و دانلود میکنید. سوالات خود را با کارشناسان آماری پی اچ دی پروپوزال مطرح کنید.

دانلود رایگان نمونه فصل سوم و چهارم پایان نامه

ارزیابی کیفیت محتوا