پی اچ دی پروپوزال
مشاوره پروپوزال و پایان نامه دکتری مدیریت

مقاله بیس پایان نامه مدیریت

مقاله بیس پایان نامه مدیریت

 مقاله بیس پایان نامه چیست ؟

دانشجو برای نوشتن پروپوزال پایان نامه و تکمیل پروپوزال باید از یک سری تئوری ها و نظریه های علمی و دانشگاهی تبعیت کند. بخش هایی مثل فرضیات، اهداف و مدل مفهومی پروپوزال اغلب با چالش هایی همراه است و اساتید سختگیری ویژه ای در مورد هماهنگی بین این بخش های پایان نامه و پروپوزال بخرج میدهند. یکی از مواردی که انجام پروپوزال و فصل های مختلف پایان نامه را با راحتی بیشتری همراه میکند، کاربرد مقاله بیس پایان نامه است. مقاله بیس پایان نامه به دانشجو کمک میکند تا درک بهتری از روابط بین متغیرهای مختلف تحقیق داشته باشد. مثلا دانشجوی کارشناسی ارشد رشته حسابداری یا مدیریت مالی با مرور یک یا دو مقاله بیس حسابداری که مبنای موضوع پایان نامه وی باشد، با اطمینان بیشتری میتواند روابط بین استراتژی های مالی سود و زیان شرکت را درک کند و با سهولت بیشتری به تدوین مدل مفهومی پژوهش بپردازد.

تعریف مقاله بیس پایان نامه

مقاله بیس پایان نامه ( Dissertation base article )  که با نام های دیگری مانند مقاله بنیادی تحقیق، مقاله اصلی پژوهش، مقاله پایه تحقیق نیز در بین دانشگاهیان شناخته میشود، یک مقاله ISI با ایمپکت فکتور بالاست؛ که دارای مدل مفهومی تحقیق، تجزیه و تحلیل آماری، فرضیات و روابط بین متغیرها، ادبیات و پیشینه تحقیق جامعی باشد و دستاوردهای علمی پژوهشی شامخی داشته باشد؛ از بخش های مختلف این مقاله در پایان نامه استفاده میشود تا اجزای اصلی تحقیق بر اساس آن طراحی و اجرایی شود.

یک مقاله بیس خوب برای رشته مدیریت چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

اساتید دانشگاه همیشه بهترین راهنما و سرمشق برای انتخاب مقاله مبنا برای انجام یک پایان نامه کارشناسی ارشد یا رساله دکتری محسوب میشوند. پیشنهادات اساتید برای انتخاب مقاله بیس و انتخاب موضوع پایان نامه بر اساس آن در چند نکته خلاصه میشود که توجه به آن از ضرورت و اهمیت خاصی برخوردار است:

ـ جدید بودن تاریخ انتشار مقاله ISI ؛ هم اکنون مقالات ISI با ایمپکت فکتور بالا مربوط به سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ روی پایگاه داده های معتبری مانند ساینس دایرکت، الزویر، امرالد و بانک های اطلاعاتی دیگر موجود است.

ـ برخورداری مقاله پایه از یک مدل مفهومی جامع و کاربردی ( توجه کنید که مقاله بیس پیشنهادی شما دارای یک مدل مفهومی شماتیک باشد که نمود فرضیات، اهداف و متغیرهای تحقیق باشد )

ـ منابع و منبع دهی های داخل مقاله بیس ؛ هرچه منابع داخلی مقاله بیس شما معتبر تر باشد، بدانید که انتخاب خوبی انجام داده اید؛ چرا که میتوانید از منابع ریفرنس دهی شده و ارجاع داده شده داخل همان مقاله هم کمک زیادی در تولید محتوای ادبیات پژوهشی تحقیق ( فصل دوم پایان نامه ) بگیرید.

سفارش مقاله بیس و موضوع پایان نامه

 برای دریافت بهترین مقاله بیس های برای انجام پروپوزال و نوشتن پایان نامه اینجا کلیک کنید و طی یکساعت بهترین پیشنهادها در قالب مقاله بیس و موضوع پایان نامه را در ایمیل خود داشته باشید.

مقالات آموزشی مرتبط