پروپوزال ریسرچ استیتمنت اپلای دکتری

چگونه Research statement بنویسیم؟ PHD Research statement apply proposal

ریسرچ استیتمنت چیست و پروپوزال Research statement چطور باید نوآوری ها، گپ تحقیق و ابعاد دیگر یک سوابق پژوهشی ویژه اپلای را در خود جای دهد تا بتوان به واسطه آن در مقطع دکتری فاند گرفت؟

سوال شما درباره نوشتن بیانیه تحقیق SOP

دوره دی بی ای DBA دکتری کسب و کار سازمان مدیریت صنعتی گذروندم، بعد شرایطی شد که اپلای کردم برای دکتری phd کسب و کار یکی از دانشگاه های آلمان. یکی از شرایطشون نوشتن Research statement بود. با چند نمونه آماده، ریسرچ استیتمنت اولیه ارسال کردم، اما استادم گفتن مشکل پلاجیاریسم داره و سوابق و علایق کارهاتون نشون نمیده. الان من میخواستم بدونم چطور باید پروپوزال ریسرچ استیتمنت رو بنویسم که هم نوآوری داشته باشه، هم ریسرچ گپ Research gap که خیلی اساتید روش تاکید داشتن رو رعایت کنه و هم اکسپت شه برای فاند تحصیلی

ضمن تشکر از این سوال، پیرو توسعه آموزش های مربوط به اپلای آسان و موفق، پاسخ برای دیگر دوستانی که در حال تهیه ریسرچ استیتمنت هستند و اصلا میخوان بدونن که Research statement چیست و چه جنبه هایی برای نوشتنش باید رعایت کرد رو بررسی میکنیم

چگونه Research statement بنویسیم

اول اینکه ما مطالعات و بررسی­هایی که تاکنون انجام دادیم را در Introduction و سایر بخش­ها، باید به صورت تطبیقی ـ توصیفی انجام بدیم. زمینه های تخصص، تجارب شغلی و توانمندی هایی که در جایگاه های مختلف پیدا کردیم و نوع تحقیقاتی که نشون دهنده روال فکری و علایق مون باشه رو مطرح میکنیم.

ایده هایی برای نوشتن بهتر بیانیه تحقیق SOP

ـ خیلی واضح و شفاف ایده هایی که تونستید با روش حل مسئله بهشون برسید رو طرح کنید.

ـ ـ توانمندی هایی که دارید و شما را آماده ادامه تحصیل در مقطع بالاتر میکنه رو تبیین کنید.

ـ خیلی موجز مسائل تونو طرح کنید. بیانیه ای که مینویسید باید نشانگر آرمان های عملی شما باشه؛ منابع و ارجاعات تنها میتونه نشانگر قلاب هایی باشه که شما در روش فکری تون بهشون اتکا کردید ..

ـ از فرمت های آماده ریسرچ استیتمنت و بیانیه تحقیق هرگز استفاده نکنید؛ چون نیاز به پیچیدگی ها نیست؛ فقط نیاز هست شفاف اونچه که بوده اید رو در یک قالب فکری روشن توضیح بدید.

ـ ریسرچ استیتمنت SOP را با یک خلاصه و نتیجه گیری به پایان ببرید که بیانگر اهداف و چشم انداز فکری ـ تحصیلی شما برای ۵ سال آتی باشه و نگاه شما رو هم به نوآوری در درک ریسرچ گپ ها نشون بده

یک نمونه فایل صوتی و پادکست نوشتن SOP و بیانیه تحقیق

در راستای آموزش های جامع ریسرچ پروپوزال، SOP و دیگر مدارک لازم برای اپلای موفق، وب سایت پی اچ دی پروپوزال، شما را دعوت به شنیدن یک فایل صوتی میکند.

لینک پادکست

[تعداد: 3   میانگین: 5/5]